صفحه اصلی خبر اخبــار کوتاه کتاب های"پرنده آبی" برگزیده شورای کتاب کودک شدند

کتاب های"پرنده آبی" برگزیده شورای کتاب کودک شدند

  • خبر
  • اخبــار کوتاه
  • 169
  • 18 تی‍ 1399
  • چاپ

 

 

کتاب های"پرنده آبی" برگزیده شورای کتاب کودک شدند

 

شورای کتاب کودک، شش عنوان از کتاب های "پرنده آبی"، واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی را شایسته۰ تقدیر و برگزیده دانست.

 

به گزارش روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، شورای کتاب کودک، نزدیک به ۶۰ سال پیش با کوشش توران میرهادی و همکاری کارشناسان تعلیم و تربیت کار خود را آغاز کرد و نخستین نهادی بود که برای پیشبرد ادبیات کودک و نوجوان در ایران شکل گرفت.

 

در تمام این سال‌ها شورای کتاب کودک فهرستی را منتشر و بهترین کتاب‌ها را معرفی کرده؛ شش عنوان از کتاب های"پرنده آبی"، واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی از سوی این شورا در شمار کتاب های برگزیده و شایسته تقدیر سال ۹۷ شناخته شده اند.

 

"احتیاط کنید پرنده های پای سفره صبحانه اند" مجموعه شعری از حسین تولایی، "قورباغه کجاست" و "اسب آبی کوچولو" ژرالدین الشنر با ترجمه هایده مشایخ، "موج بزرگ" از ورونیک ماسنو با ترجمه مهدی مقیسه،"سه نوازنده" از ماسنو با ترجمه زهره هدایتی و "شب هانا" از کوماکو ساکانی ترجمه مهدیه متقی کتاب های"پرنده آبی"هستند که از سوی شورای کتاب کودک معرفی شده اند.

 

علاقه مندان می توانند مراسم اهدای جوایز و لوح تقدیر را چهارشنبه ۱۸ تیرماه، ساعت ۱۵ از آپارات به نشانی www.aparat.com/cbc۱۳۴۱ ببینند.
 

 

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر