صفحه اصلی خبر اخبــار کوتاه « ایده آلیسم آلمانی» کتابی جامع دربارۀ آنچه دورۀ کلاسیک فلسفۀ آلمان نامیده می شود

« ایده آلیسم آلمانی» کتابی جامع دربارۀ آنچه دورۀ کلاسیک فلسفۀ آلمان نامیده می شود

  • خبر
  • اخبــار کوتاه
  • 210
  • 30 تی‍ 1399
  • چاپ

 

 

 

ایده الیسم آلمانی

نویسنده : کارل آمریکس

مترجم : حسن مرتضوی

۵۲۱ صفحه

قیمت ۳۰۰۰۰ تومان

 

این کتاب راهنمایی است جامع و نافذ و روشنگر دربارۀ آنچه دورۀ کلاسیک فلسفۀ آلمان تلقی می شود . مجموعه مقالات این کتاب توسط نویسندگانی چون فریدریک بیزر، پل گایر،آلن.وود و چارلز لارمور و دیگران به نگارش درآمده است.

کارل آمریکس استاد فلسفه در دانشگاه نتردام و یکی از ویراستاران مجموعۀ کمبریج در بارۀ تاریخ فلسفه است. در این مجلد دربارۀ کانت، فیشته، هگل و شلینگ و دیگر معاصرانشان مانند هولدرلین و شلایرماخر -که نفوذشان چشمگیر اما آثارشان در دنیای انگلیسی زبان ، هم چنین در زبان فارسی کمتر شناخته شده- با جزئیات بحث می شود.

جستارهای این مجلد با پی گرفتن و کندوکاو درون مایه های وحدت بخش ایده‌آلیسم آلمانی ، به بحث در بارۀ رابطۀ آن با رمانتیسیسم، روشنگری و فرهنگ اروپای سده های هفدهم و هجدهم می پردازند.

نتیجۀ این کندوکاو بررسی روشنگرانۀ جنبش فلسفی غنی و پیچیده ای است که برای طیف وسیعی از خوانندگان فلسفه، الهیات، ادبیات و تاریخ ایده های آلمان جذاب خواهد بود.چ

دورۀ ایده الیسم آلمانی موجد پدیده ای فرهنگی است که جایگاه و نفوذش معمولا فقط با عصر طلایی آتن مقایسه می شود. به همین دلیل دوره ای از دهۀ ۱۷۷۰ تا ۱۸۴۰ که  معمولا عصر ایده آلیسم آلمانی شناخته می‌شود اغلب در آلمان فقط دورۀ فلسفۀ کلاسیک آلمانی نامیده می شود.

بر خلاف بیشتر فلسفه های اواخر سدۀ بیستم آثار متعلق به ایده آلیسم آلمانی همیشه می طلبد که فلسفه به چالش سنتی برای بیان روشن و اجمالی بنیادی ترین علائق ما بپردازد.

 

واحد فروش: ۸۸۸۸۰۱۵۲

فروش آنلاین: www.elmifarhangi.com

 کانال تلگرام: elmifarhangi_pub@

#کتاب خوب نشانه دارد

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر