صفحه اصلی خبر اخبــار کوتاه برپایی مراسم پایانی جایزه قلم زرین با تقدیر از انتشارات علمی و فرهنگی

برپایی مراسم پایانی جایزه قلم زرین با تقدیر از انتشارات علمی و فرهنگی

  • خبر
  • اخبــار کوتاه
  • 221
  • 15 تی‍ 1399
  • چاپ

 

 

به گزارش روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی مراسم پایانی هجدهمین دوره جایزه قلم زرین عصر روز شنبه ۱۴ تیرماه در محل انجمن قلم ایران برگزار شد.

در این مراسم از برگزیدگان این دوره از جایزه ادبی از جمله حسین تولایی شاعر مجموعه «باران در خودم می‌بارد» سروده حسین تولایی که از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است، به عنوان اثر برگزیده در این بخش تجلیل شد.

در بخشی از این مراسم با اشاره به اینکه در این جایزه بنا بر این است که درون‌مایه و تکنیک آثار در کنار هم توسط داوران مورد بررسی قرار گیرد، عنوان کرد: کرونا تهیه کتاب‌های این دوره را برای ما سخت کرد. به همین خاطر تردید داشتیم که امسال جشنواره را برگزار کنیم یا نه. عمده آثار ما طی این سالها اغلب در نمایشگاه کتاب تهران تهیه می‌شد اما امسال به دلیل برگزار نشدن نمایشگاه مشکلاتی برای ما ایجاد شد. حتی ما برای برگزاری این نشست هم مردد بودیم. نمی‌دانستیم که آیا با شرایط موجود قادر به اهدا جوایز در یک مراسم هستیم یا نه که در نهایت با زحمات دبیر جایزه و دبیرخانه و هیأت داوران این امر میسر شد.

پرویز همچنین گفت:‌ امسال جایزه قلم زرین یک ویژگی خاصی دارد و آن داشتن برگزیده در همه رشته‌های داوری است.

در بخش دیگری از مراسم و پس از اهدای جوایز از جمال شورجه کارگردان سینما و عضو انجمن قلم ایران هم تجلیل شد.

شورجه نیز در این مراسم از آماده شدن مجموعه پنج جلدی مجموعه «موسی کلیم‌الله» خبر داد که در حال حاضر ۵۲ قسمت آن در ۵ جلد آماده انتشار است.

همچنین کامران شرفشاهی دبیر این دوره از جایزه قلم زرین نیز در گزارشی درباره این جایزه عنوان کرد: در این دوره ۷۶۴۵ اثر مورد بررسی قرار گرفت که در بخش پژوهش و نقد ادبی ۱۰۹۸ اثر، در شعر بزرگسال ۴۰۱۰ اثر، در بخش داستان بزرگسال ۳۳۴۲ اثر، شعر کودک و نوجوان ۶۳۲ اثر و داستان کودک و نوجوان ۲۱۶۳ اثر را شامل می‌شد.

وی پیشنهاد کرد در دوره‌های آتی آثاری در زمینه نمایشنامه‌نویسی، تعزیه و سریال‌های تلویزیونی نیز در این جایزه مورد توجه قرار بگیرد.

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر