صفحه اصلی خبر رویدادها به دلیل انتشار رمانی در انتشارات علمی و فرهنگی محمد حنیف نامزد جایزۀ قلم زرین شد

به دلیل انتشار رمانی در انتشارات علمی و فرهنگی محمد حنیف نامزد جایزۀ قلم زرین شد

  • خبر
  • رویدادها
  • 47
  • 09 تی‍ 1399
  • چاپ


 

محمد حنیف با نگارش رمان«جادوی گوبتا» به عنوان نامزد جایزه ادبی قلم زرین معرفی شد.

 

به گزارش روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی محمد حنیف نویسنده و منتقد و پژوهشگر ادبیات فارسی به خاطر نگارش رمان «جادوی گوبتا» به عنوان نامزد دریافت جایزه ادبی قلم زرین در سال ۱۳۹۹ اعلام شد

رمان «جادوی گوبتا» در گونه ادبی رئالیسم جادویی نوشته شده است. در این رمان نویسنده از طریق درآمیختن زندگی شخصیت‌های معاصر با یکی از قصه‌های هزارویک شب، داستان‌هایی را در موازات با هم بیان می‌کند.

به گفته حنیف در این داستان شخصیت‌هایی معمولی که در زندگی و زیست امروزی بسیاری از ما قابل شناسایی هستند و در قالب تیپ‌‌ها و شخصیت‌‌هایی مختلف تعریف می‌شوند، وارد یکی از قصه‌های هزارویک شب می‌شوند و روی هم تاثیر می‌گذارند و از هم تاثیر می‌پذیرند. در این داستان هر کدام از این شخصیت‌ها یک داستان دارند که در یکجا جمع شده‌اند و با شخصیتی به نام گوبتا آشنا می‌شوند و از طریق آن وارد دنیای یکی از قصه‌های هزارویک شب می‌شوند.

این رمان در پاییز سال ۱۳۹۸ از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.

محمد حنیف سال گذشته با کتاب دیگری که در موسسه انتشارات علمی و فرهنگی و با عنوان «بومی‌سازی رئالیسم جادویی» به همراه محسن حنیف تالیف کرده بود به عنوان برگزیده جایزه ادبی جلال ‌آل احمد معرفی شد.

وی پیش از این به عنوان نویسنده برگزیده جایزه ادبی شهید حبیب غنی‌پور، کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و کتاب سال دفاع مقدس نیز مورد تجلیل قرار گرفته و در سال ۱۳۹۶ نیز در جایزه ادبی قلم زرین مورد تجلیل قرار گرفته شد.

 

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر