صفحه اصلی خبر ویژه‌های علمی و فرهنگی چاپ تازه رمان «قلعه مالویل» اثر روبرت مرل با ترجمه محمد قاضی منتشر شد

چاپ تازه رمان «قلعه مالویل» اثر روبرت مرل با ترجمه محمد قاضی منتشر شد

  • خبر
  • ویژه‌های علمی
  • 133
  • 01 تی‍ 1399
  • چاپ


 چاپ تازه رمان «قلعه مالویل» اثر روبرت مرل با ترجمه محمد قاضی منتشر شد.

اگر بر اثر جنگ اتمی همه ی جهان نابود شود و فقط عده اندکی از انسان‌ها باقی بمانند، چگونه دوباره تمدن بشر را از نو بنا خواهند کرد؟

حوادث داستان در مناطق روستایی کشور فرانسه و در اواخر قرن بیستم می گذرد. شخصیت اصلی کتاب امانوئل کمت است؛ مردی که سابقا مدیر مدرسه بوده و اکنون به کشاورزی و مزرعه داری روی آورده است. او همچنین یک مکان توریستی (قلعه ای قدیمی به نام مالویل در روستای مجاور) دارد. کمت، مردی بسیار با انگیزه و قابل احترام بوده و به سیاست و رهبری علاقه نشان می دهد. امانوئل و چند تن از دوستانش، به هنگام آغاز جنگی هسته ای، در انبار شراب قلعه به سر می برند و همین موضوع باعث می شود که آسیبی به آنها  نرسد، اما همه چیز در اطرافشان به خاکستر تبدیل می شود. 

اعضای این گروه تصمیم می گیرند تا تحت رهبری امانوئل، به بازسازی پیرامون خود بپردازند و خیلی زود متوجه می شوند که افراد و حیوانات دیگری نیز در مزارع و روستاهای مجاور توانسته‌اند از انفجار جان سالم به در ببرند. با گذشت زمان و پیشروی داستان، سر و کلۀ نجات یافتگان بیشتری پیدا شده و بعضی از آنها با خود، مرگ و ویرانی را برای این اجتماع نوظهور به ارمغان می آورند. 

یکی از چالش های اصلی این جامعۀ در حال گسترش، مقابله کردن با تهدید فزایندۀ یک حکومت دیکتاتوری است که توانسته با کمک شورشیانی غارتگر، روستای همجوار آنها را تصرف کند.

 

 

قلعۀ مالویل

اثر : روبرت مرل

ترجمه : مجمد قاضی

انتشارات علمی و فرهنگی

۵۶۵ صفحه

قیمت ۴۲۰۰۰ تومان

واحد فروش: ۸۸۸۸۰۱۵۲

 

فروش آنلاین: www.elmifarhangi.com

 

کانال تلگرام: elmifarhangi_pub@

 

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر