صفحه اصلی خبر رویدادها آشنایی با پابلو پیکاسو در« سه نوازنده»

آشنایی با پابلو پیکاسو در« سه نوازنده»

  • خبر
  • رویدادها
  • 679
  • 08 اس‍ 1397
  • چاپ
 
 
 

​آشنایی با پابلو پیکاسو در «سه نوازنده»

۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲

کتاب «سه نوازنده» نوشته ورونیک ماسنو با الهام از نقاشی پابلو پیکاسو از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.


کتاب «سه نوازنده» با الهام از نقاشی پابلو پیکاسو به قلم ورونیک ماسنو با تصویرگری ونسا اییه و ترجمه زهره هدایتی بیدهندی به تازگی از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.
 
پابلو روییس ای پیکاسو، نقاش، شاعر، طراح صحنه، پیکرتراش، گراورساز و سرامیک کار اسپانیایی و یکی از و تاثیرگذارترین هنرمندان سده ۲۰ میلادی بود. او به همراه ژرژ براک، نقاش و پیکرتراش فرانسوی، سبک کوبیسم را پدیدآورد. از جمله آثار مشهور او می‌توان به دوشیزگان آوینیون و گرنیکا اشاره کرد. پیکاسو بیشتر عمر خود را در فرانسه به سر برد. او به دلیل جست‌وجوگری، نوآوری، پرکاری و اثرگذاری بر معاصران، یکی از مهم‌ترین هنرمندان سده بیستم به‌شمار می‌آید.
 
زهره هدایتی، مترجم کتاب «سه‌نوازنده» درباره چگونگی ترجمه این کتاب در گفت‌وگو با ایبنا گفت: مدتی پیش در انتشارات علمی و فرهنگی بخشی به‌نام پروژه ویژه با هدف ارتقای فرهنگ بصری کودکان و نوجوانان ایجاد شد که به ترجمه کتاب‌هایی می‌پرداخت که در آن نویسنده یا تصویرگر با الهام از یک هنرمند مطرح جهانی، داستانی نوشته و از نقاشی‌های آن هنرمند برای تصاویر کتاب استفاده کرده بودند. البته در مرحله اول به نقاشان پرداختیم و در مراحل بعدی سایر هنرمندان.
 
این مترجم با بیان اینکه کتاب‌هایی مانند «سه نوازنده» سبب افزایش درک بصری کودکان و نوجوانان می‌شود، گفت: با توجه به اینکه بیشتر آثاری که در حوزه کودک منتشر شده صرفا داستان یا تصویر است، این مجموعه زمینه آشنایی بچه‌ها با نقاشان بزرگ و تاثیرگذاری که آثار ماندگاری را تولید کرده‌اند فراهم می‌کند. اغلب کودکان و نوجوانان ما هیچ آشنایی با هنرمندان مطرح جهان و اهمیت آن‌ها در تاریخ ندارند و به واسطه این مجموعه با هنرمندان و نقاشان آشنا می‌شوند علاوه بر این استعدادهای نهفته آنها نیز شکوفا می‌شود و می‌تواند راه‌شان را پیدا کنند.انتشارات علمی و فرهنگی کتاب «سه نوازنده» را با شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲۵ هزار ریال برای گروه سنی «ج» منتشر کرده است.


منبع : ایبنا

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر