صفحه اصلی خبر اخبــار کوتاه زمان مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره نشان دهخدا اعلام شد

زمان مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره نشان دهخدا اعلام شد

  • خبر
  • اخبــار کوتاه
  • 5174
  • 20 آب‍ 1396
  • چاپ

مراسم سومین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه­های سراسر کشور (نشان دهخدا) در حوزه علوم انسانی 24 آبان ماه سال جاری با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

اين مراسم كه به معرفي برگزيدگان جشنواره نشان دهخدا اختصاص دارد در تاریخ 24 آبان ماه سالجاری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید: دبیرخانه این جشنواره در این دوره، 31هزار و 795 عنوان کتاب در حوزه علوم انسانی که در سال 95 به چاپ رسیده را احصا و 234 عنوان کتاب داوری کرده است. . از این میزان بیشترین عناوین منتشر شده با موضوع ادبیات، علوم اجتماعی، رمان، دین و تاریخ و جغرافیا بود. همچنین حوزه هنر نیز دارای کمترین میزان آثار تالیفی در این زمینه بود.

آثار برگزیده شده از مجموعه‌ی ناشران خصوصی، دولتی و پژوهشگاه‌هایی هستند که در حوزه علوم انسانی فعالیت دارند.

برقراری پیوند میان پدیدآور و جامعه هدف، معرفی آثار برگزیده به جامعه علمی کشور، تحکیم و گسترش ارتباطات نظرورزانه با نخبگان و فرهیختگان، رشد و اعتلای فرهنگ تألیفی، نظریه پردازی و تولید علم، نگاه نقادانه به آثار و کتب مختلف علمی و فرهنگی و ترجمه آثار برجسته تألیفی به زبان‌های بیگانه از اهداف اصلی جشنواره عنوان شده است.

جشنوارۀ نشان دهخدا به منظور بررسی آثار اعضای هئیت های علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی توسط انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فن آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود.

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر