صفحه اصلی خبر رویدادها حضور انتشارات علمی و فرهنگی با 140 عنوان کتاب در جشنوارۀکتاب سال

حضور انتشارات علمی و فرهنگی با 140 عنوان کتاب در جشنوارۀکتاب سال

  • خبر
  • رویدادها
  • 1822
  • 01 مه‍ 1396
  • چاپ

به دنبال فراخوان سی وپنجمین دورۀ جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران که هر ساله توسط خانۀ کتاب برگزار می­ شود، انتشارات علمی و فرهنگی با ثبت ‌نام 140 عنوان کتاب منتشر شدۀ خود در سال 1395 به این فراخوان پاسخ مثبت داد.

مراسم انتخاب کتاب سال به منظور حمایت و تشویق نویسندگان، مترجمان و ناشران سراسر کشور، ارتقای فرهنگ جامعه و حفظ استقلال و هویت فرهنگی اسلامی و ایرانی همه ساله برگزار می­شود و برگزیدگان خود را از بین صدها کتاب ارسال شده به دبیرخانۀ این جشنواره باز می شناسد.

برگزاری این جشنواره‌ها که با بررسی کتاب‌های متعدد توسط داوران فرهیخته و استادان دانشگاه همراه است، هم‌ چنین کمک قابل توجهی برای قشر کتابخوانی است که به دنبال مطالعۀ بهترین آثار منتشر شده در زمینه‌ های مورد نظر خود هستند.

شایان ذکر است آثاری که در حوزه‌های داستان تألیفی بزرگسال، تألیف تاریخ و نقد ادبی، مستندنگاری، شعر بزرگسال و شعر کودک و نوجوان به نگارش درآمده‌اند، به دلیل هم­پوشانی با جایزۀ جلال آل احمد و جایزۀ شعر فجر در این مسابقه شرکت داده نمی­شوند.

گفتنی است انتشارات آوای روزان که در کنار انتشارات علمی و فرهنگی در زمینۀ چاپ و نشر آثار ارزشمند تألیف و ترجمه فعالیت می­کند نیز با ثبت نام بیش از 40 عنوان از کتاب‌ های خود در رقابت برای انتخاب کتاب سال حضور خواهد داشت.

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر