صفحه اصلی خبر اخبــار کوتاه فروشگاه و نمایشگاه جدید انتشارات علمی و فرهنگی افتتاح شد

فروشگاه و نمایشگاه جدید انتشارات علمی و فرهنگی افتتاح شد

  • خبر
  • اخبــار کوتاه
  • 5912
  • 19 تی‍ 1396
  • چاپ

چهارمین نمایشگاه دائمی و فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات علمی و فرهنگی افتتاح شد .

در این مراسم که با حضور دکتر سید تقی نوربخش ، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و فرهیختگان و هنرمندانی چون استاد منوچهر انور، استاد صدری افشار ، استاد سمیعی گیلانی ، احمدرضا درویش و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد ، مدعوین از قسمت های مختلف این مجموعۀ ارزشمند فرهنگی بازدید کردند.

ابتدا دکتر مسعود کوثری  ، مدیر عامل انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان میزبان مراسم طی سخنانی گفت این کتاب فروشی به شکلی طراحی شده تا محلی آرام برای خانواده ها باشد. جایی برای نشستن و کتاب خواندن به همراه فرزندان، تا هم آنان بتوانند به فعالیت های مورد علاقۀ خود بپردازندو هم خانوادۀ علاقه مند به مطالعه بتواند در محیطی آرام دقایقی را با کتاب سپری کند.

به گفتۀ ایشان درمان تن بخشی از فعالیت های سازمان تامین اجتماعی است و درمان جان بخشی دیگر و این مجموعۀ فرهنگی تلاش دارد تا به مقولۀ درمان جان همشهریان بپردازد. وی هم چنین افزود این کتاب فروشی در یکی از مناطق تهران که عمدۀ ساخت و سازهای آن تجاری است منجر به خلق محیطی آرام برای شکستن فضای غالب با استفاده از ظرفیت های فرهنگی خواهد بود.

سپس دکتر نوربخش ضمن تبریک هفتۀ تامین اجتماعی با تاکید بر نقش فرهنگ سازی سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد این سازمان حدود ۴۲ میلیون نفر و نیمی از جمعیت کشور را که نیروهای مولد جامعۀ کارگری و کارفرمایان هستند، تحت پوشش دارد و قطعا سیاست گذاری های سازمان بر فرهنگ عمومی و اجتماعی جامعه تاثیر گذار است، به همین دلیل این سازمان نمی­تواند دغدغۀ فرهنگی نداشته باشد.

دکتر نوربخش سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی را از اهم فعالیت های سازمان تامین اجتماعی دانسته و اضافه کرد این موسسه با یک سابقۀ شصت ساله، یک نهاد فرهنگی گران بهاست وقطعا راهبرد سازمان، توسعۀ فعالیت های این موسسه است.

دکتر نوربخش در پایان ضمن گرامیداشت یاد مرحوم دکتر اعتصامی ، معاون سابق فرهنگی سازمان تامین اجتماعی و تقدیر از فعالیت های گستردۀ ایشان، اظهار امیدواری کرد که موسسۀ انتشارات علمی و فرهنگی بتواند در جهت اعتلای فرهنگ جامعه ، گام های بلندتری بردارد.

شایان ذکر است که چهارمین فروشگاه انتشارات علمی و فرهنگی در زمینی به مساحت تقریبی ۱۲۰۰ متر مربع و در دو طبقه با معماری و فضاسازی مدرن و بسیار جالب توجه احداث شده است. طبقۀ اول به فروش نوشت افزار، تابلو، تصاویر و آثار تزئینی فرهنگی اختصاص دارد و در طبقۀ دوم کتاب های انتشارات علمی و فرهنگی در کنار کتاب های پرفروش سیصد ناشر دیگر به بازدید کنندگان عرضه می­شود.

هم چنین در قسمت رسانه های تصویری و نشر الکترونیک این فروشگاه، سی دی های آموزشی در حوزه های مختلف درسی و آموزش زبان انگلیسی و آثار موسیقی هنرمندان معروف ایران و جهان به فروش می­رسد.

برای بازدید کنندگان محترم این امکان فراهم شده که با استفاده از سیستم های صوتی و تصویری بتوانند قبل از خرید نرم افزارهای آموزشی و موسیقی، آن ها را ملاحظه کرده و بررسی کنند.

در کافه کتاب طبقۀ دوم مراجعه کنندگان می­توانند مطالعۀ کتاب و گوش دادن به موسیقی را با میل کردن نوشیدنی مورد علاقه شان همراه کنند.

این فروشگاه در خیابان آفریقا، بین ناهید و گلشهر، کوچه گلفام، پلاک ۷۲ واقع شده است و مقدم بازدید کنندگان عزیز را گرامی می­دارد.

 

کلمات کلیدی برای محتوای مورد نظر ارسال نگردیده است.

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر