صفحه اصلی خبر اخبــار کوتاه مخاطبان دیگرحوصله گوش دادن موسیقی بالای ۳ دقیقه را ندارند

مخاطبان دیگرحوصله گوش دادن موسیقی بالای ۳ دقیقه را ندارند

  • خبر
  • اخبــار کوتاه
  • 2178
  • 01 خر 1395
  • چاپ

برنامه تلویزیونی "نقد موسیقی" با حضور علیرضا افتخاری، دکتر مسعود کوثری (محقق و استاد دانشگاه) و پیروز ارجمند شامگاه ۲۷ اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه چهارم سیما رفت.

در برنامه تلویزیونی "نقد موسیقی" علیرضا افتخاری، دکتر مسعود کوثری(محقق و استاددانشگاه) و دکتر پیروز ارجمند(کارشناس، مجری) در خصوص وضعیت فعلی موسیقی ایرانی و ترویج آن در میان جوانان صحبت کردند.

دکتر مسعود کوثری، محقق و استاد دانشگاه در این برنامه گفت: فضای جامعه متکثر شده و بطوری که در جاهای مختلف نیاز به گوش دادن موسیقی های مختلف داریم و در این شرایط است که اهمیت نوع موسیقی که می خواهیم گوش فرادهیم برایمان دوچندان میشود.

وی گفت: در حال حاضر شرایط  موسیقی کشور طوری رقم خورده است که مخاطبان بنا به دلایل متعددی حوصله گوش دادن موسیقی بالای ۳ دقیقه را ندارند و انگار همه به دنبال صرفه جویی در زمان هستند.

وی ادامه داد: اساتید موسیقی ایرانی مثل استاد تاج از روحیه درویشی بالایی برخوردار بوده اند که باید جوانان را با حوصله خاصی با فضای موسیقی ایرانی آشنا کرد، در اینکه باید احیای موسیقی ایرانی صورت گیرد شکی در آن نیست اما اگر بخواهیم موسیقی مان پیشرفت کند باید نقد اصولی صورت گیرد در حوزه موسیقی و در همین راستا ما به تولید بیشتر در حوزه موسیقی ایرانی نیاز داریم تا بتوانیم با دست پر مردم را از موسیقی ایرانی تغذیه کنیم تولیدات خوب در حوزه موسیقی در سال های اخیر  موجود است اما بواقع  کم است.

علیرضا افتخاری، خواننده موسیقی ایرانی در برنامه نقد موسیقی گفت: من از مردم خواهش می کنم، موسیقی را صرفا برای رفع خستگی خود گوش کنند و موسیقی را به وقت خودش با برنامه ریزی گوش کنیم که با این اقدام به موسیقی و هنرمندان آن احترام بگذاریم و از سوی دیگر لطفا در ماشین صرفا برای وقت تلف کردن و گذر زمان موسیقی ایرانی را گوش نکنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه ساز های غیر ایرانی در هنگام  ضبط آثار موسیقی ایرانی به وفور این روزها دیده میشود که این مسئله به بدنه اصلی موسیقی ایرانی به لحاظ شنیداری آسیب وارد می کند.

افتخاری تاکید کرد: متاسفانه خبری در رسانه ها خواندم و مشاهده کردم خواننده ای جوان با بادیگارد روی استیج حاضر میشود بلکه اسکورت خواننده موسیقی "عشق مردم" است و نباید اسکورت همراه اش باشد.

پیروز ارجمند، که به عنوان کارشناس و مجری در برنامه  "نقد موسیقی" حضور داشت در این برنامه گفت: هنرمند فرزند معاصر زمانه خویش است همانطور که حافظ در زمان خویش نوگرا بود و هنرمند باید بر طبق ابزار خویش نوگرا باشد.

در پایان این برنامه بخشی از یک آثار ماهور شنیده نشده که علیرضا افتخاری سالها پیش با جلیل شهناز ضبط کرده بود برای اولین بار در این برنامه شنیده شد.

بررسی و نظرات

فرم ارسال نظر